Seudónimo
Seudónimo
02-04-2018
Mathematics
contestada
PLEASE HELP ME!
PLEASEPLEASEPLEASEPLEASE
Respuesta :
hudadagra
hudadagra
02-04-2018
The equation will be
c = 1.50t + 5
5 is the initial cost of the pizza and 1.50 is the price of one topping and t is the number of toppings.
Hope this helps :)
Answer Link
pethauls4up110km
pethauls4up110km
02-04-2018
The linear equatin for this is: f(c)= 5+1.50t
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 89+ )
Otras preguntas
i need some help pls.
Which of the following is a temperature of 104 f converted to Celsius?
Do you think Henry Grady should be honored around Atlanta? 1) Yes 2) No
The secretion of thyroid hormones is controlled by
what kind of code defines where text breaks to a new paragraph? a) html tag b) css property c) server-side script d) client-side script
does right circular cone have apex?
A package of 5 pairs of insulated gloves costs $44.95. What is the unit price of the pairs of gloves
Please help with this geometry question.
Factorize a² +4α=21.
If information asymmetry and taxes are assumed away, payout form (share repurchase or dividend) is irrelevant – shareholder value is not increased or decreased