reesecup0202 reesecup0202
  • 04-03-2018
  • Mathematics
contestada

At a grocery store a four-pack of yogurt costs $3.95. How much does each container of yogurt cost

Respuesta :

Tutiwolf
Tutiwolf Tutiwolf
  • 04-03-2018
99 cents if you round up the 7.
Ver imagen Tutiwolf
Answer Link
yp5652
yp5652 yp5652
  • 04-03-2018
about 99 cents or exactly 0.9875
Answer Link

Otras preguntas

What are the advantages and disadvantages of globalization
how do you balance __H2SO4 + __B(OH)3 --> __B2(SO4)3 + __H2O
What are the advantages and disadvantages of globalization
Hey guys, I need 5 sentences!¿Prefieres viajar en coche, en tren, en barco o en avión? ¿Por qué?
how do you balance __H2SO4 + __B(OH)3 --> __B2(SO4)3 + __H2O
how do you balance __H2SO4 + __B(OH)3 --> __B2(SO4)3 + __H2O
What are the advantages and disadvantages of globalization
Hey guys, I need 5 sentences!¿Prefieres viajar en coche, en tren, en barco o en avión? ¿Por qué?
how do you balance __H2SO4 + __B(OH)3 --> __B2(SO4)3 + __H2O
how do you balance __H2SO4 + __B(OH)3 --> __B2(SO4)3 + __H2O