aashay2329p52u8c aashay2329p52u8c
  • 04-03-2018
  • Mathematics
contestada

victor bought 15.6 pounds of paintballs.All together the balls cost 35.99 . About how much did the paintballs cost per pound

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-03-2018
35.99÷15.6=2.30705128205
rounded to $2.30 per pound

Answer Link

Otras preguntas

If a 21 ounce box of cereal costa $2.94,what is the unit price.
PLEASE HELP IS THE OLD YELLER !!!!!!!!!!!! When does Mrs. Coates first demonstrate that she recognizes Travis is taking on his father's role? A. when Travis go
How are carbon, hydrogen, and oxygen alike?
two thirds of what number equals 436
luke jogged a total of 56.5 miles last week. if luke jogged the same distance,d, each day for 3 days and half that distance on each of the reamaining days, whic
In a short response of at least three complete sentences, define flash-forward and explain its effect on a traditional plot structure
which is an example of an intentional injury
Juan Ramirez sells suits in a major department store on weekends. he earns a commission of 5 percent on the first ten suits, and if he sells more than ten, he e
6.) Which pronoun best completes the sentence? No other girl in the choir can sing as well as __________ . A. they B. her C. me D. she 7.) Which pronoun be
while ice skating,alice slipped and injured her knee.what is one way Alice might have prevented this injury