cair3325 cair3325
  • 02-03-2018
  • Mathematics
contestada

If you buy 3 packs of pop for $12 how much should you sell each pop for

Respuesta :

dannielle
dannielle dannielle
  • 02-03-2018
12$:3 =4 $ cost each pack
Answer Link

Otras preguntas

2.1 Study the ecosystem below and answer the questions which follow. thrush 2.1.1 2.1.2 2.1.3 hawk caterpillar rabbit ** grass fox squirrel mushrooms weasel mou
driving is a what activity
11. Tungsten can also be obtained by reacting tungsten fluoride with hydrogen. The equation for this reaction is WF6 + 3H2 à W + 6HF (i) In an experiment, a che
Find the distance between the points (6,8) and (10,5). Write your answer as a whole number or a fully simplified radical expression. Do not round.
the warning on the medicine bottle stated, 'If taken in excess, the medication _______ lead to adverse effects.'
Factorise (3x+1)2 - (3x+1) (x-7)
The Antarctic Treaty divides the continent into how many zones? 1) Four 2) Six 3) Eight 4) Ten
- Shreya said,"I was playing tennis when the accident occurred." change into indirect speech​
Jin met Pat on September 8 at Queen Bank. After talking with Pat, Jin decided she would like to consider a $9,000 loan at 1012% to be repaid on February 17 of t
Significant sea level changes can be traced to changes in the