holdyngarrettozce8t holdyngarrettozce8t
  • 01-03-2018
  • Mathematics
contestada

A 1 1/2-pound piece of turkey costs $7.98. A 6-ounce package of the same sliced turkey costs $2.49. What is the difference in price per 3-ounce serving?

Respuesta :

laylaadak2005
laylaadak2005 laylaadak2005
  • 08-03-2018
I got $14.72. Hopefully this helped. Btw, I'm sorry that this question was answered so many days after it was asked. 
Answer Link

Otras preguntas

Why did federalist members of congress pass the judiciary act of 1801?
Why is the wright brothers important to the industrial revolution?
you sold $105 worth of tickets, but you spilled soda on the record sheet and don't know how many of each tickets you sold. students tickets cost $5 and adult ti
Evaluate 4a for a = 5 2/3 Express your answer in simplest form.
What is 0.9219 and 0.9250 round to the nearest hundreadth
Why do you think Jackson favored and benefited from the democratic expansion that took place in the 1820s and 1830s?
in 2005, the US mint in denver produced 4.04 x 10^8 Oregon State quarters. The US Mint in Philadelphia produced 7.12 x 10^7 Oregon State quarters.Considering th
A circle has an area of 324π cm2. What is the radius? a. 18 cm c. 18π cm b. 36π cm d. 36 cm
Why was the battle of long island important to the american revolution?
From whose viewpoint is this story told? A) Jerome's B) Coach Moses' C) a homesick mother's D) a concerned teacher's