Mari333
Mari333
05-01-2016
Mathematics
contestada
$4.80 for 6 cans unit rate
Respuesta :
Аноним
Аноним
05-01-2016
8 cents per can. Or, 8c:1 can
You divide 4.80 and 6 to get the price per can.
Give 5 stars and brainliest answer if this helped please!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 79+ )
Otras preguntas
Memoirs are told in first person. True False
4 x : 3 = 11 : 5 Calculate the value of x .
ENG Which of the following statements is true about atomic theory? B Scientists have changed the atomic model over the years as experiments and technology suppl
-2x + y=10. what is the answer to this? y=-1/3x+3
which temperature is warmer -7 degrees celsius or -3 degrees celsius?
Is 4 tenths equivalent to 4 sixteenths
I need a linear equation
I need help does anyone know how to do this answer 4x + 2x = 3x - 15
Whats the slope form?
Context is _____. limited to the words of a literary work that are relevant to understanding the meaning of a text anything that may be relevant to understandin