parisowl5507 parisowl5507
  • 03-02-2018
  • Mathematics
contestada

A small box of raspberries costs $2. a large box of raspberries costs $6.the large box costs ? times as much as the small box

Respuesta :

shannonfayeatkovx2cr shannonfayeatkovx2cr
  • 03-02-2018
it costs 3 times as much and 6/2= 3
Answer Link

Otras preguntas

Identify 2 variables within the equation that have an inversely proportional relationship justify your answer by stating why you chose the 2 you did for credit
In "Delfino II: Diez in the Desert," Diez tells people in his group not to wear bright clothing because ______
Identify the percent increase or decrease to the nearest percent. from 23 to 29​
Given a line that passes through the points (-2,9) and m=-4 write the equation of this line in each form
Much of the emphasis in education at this time was on standardization. Schools across the country used the same books to teach children. In a young nation, why
I am having trouble understanding what im supposed to do, i can do the of the assignment if i can understand how to solve this thanks. For information, the assi
calculate no of seconds in one week ​
pls answer 45 points!!!!!!
The American government relocated Native Americans onto ____________.
(a) In a class of 40 students, 18 passed Mathematics, 19 passed Accounts, 16 passed Economics, 5 Mathematics and Accounts only, 6 Mathematics only, 9 Accounts o