HaileyNicole56 HaileyNicole56
  • 02-12-2015
  • Mathematics
contestada

If a school bought 1,000 erasers as part of an order for supplies. The total cost of the erasers was $30. What was the cost for 1 eraser?

Respuesta :

DoublexD DoublexD
  • 02-12-2015
The cost of 1000 erasers was 30$, then one eraser would be 30/1000=0.03$
Answer Link

Otras preguntas

what produces the motion of air convection
72 - (blank) + 20 = 70 what number is the blank
6 5/10 as improper fraction
A grain storage bin has the following dimensions, 11 feet high, 28 feet long and 12 feet wide. The volume of 1 bushel is 2200 cubic inches or 1.273 cubic fee
72 - (blank) + 20 = 70 what number is the blank
two trains leave stations 408 miles apart at the same time and travel toward eachother. one train travels at 95 miles per hour while the other travels at 75 mil
6 5/10 as improper fraction
What is -9*c^.5? Can you please help!! I am so lost!!!
what is the formula for a cylinder and a circle?
whats the integral of 1/X