steph2132sc1 steph2132sc1
  • 04-01-2018
  • Mathematics
contestada

An ad during a radio program is $125 per day. What would it cost an advertiser for one ad daily during the month of December?
$3,875 $3,750 $2,500 $2,875

Respuesta :

kaitlynnr56 kaitlynnr56
  • 04-01-2018
There's 31 days in December so $125*31 is $3,875. 
Answer Link

Otras preguntas

How does Zaroff find men to hunt
please help!!!!!!!!!!
A framework, guideline, or standard is designed to provide a baseline for a policy or procedure document. a. True b. False
create a list of economic challenges that southerners faced after the civil war
yoko pays $19.60 for a pack of 4 towels. find the unit price in dollars per towel if necessary round your answer to the nearest cent
what was the boston massacre?
Need help! With all if anyone can
Parents who grew up with an alcoholic parent do not transmit alcoholic behavior
what are the biggest obstacles facing walmart and other foreign retailers in India?
it take 7 oz of cheese to make a burrito and 9 ounces for a taco if you wanted 8 burritos and one taco how many ounces of cheese would you need