AlexaneZuparStar AlexaneZuparStar 01-11-2015 Mathematics contestada How would someone divide $8.40➗ 6? How do you divide this I'm confused like what do I use the long way or short way? Option one: 6)~~~~~~ 8.40 Option two: 8.40➗ 6 = ----------- ??????? I'm confused because it says Six pillows for $8.40. How much for one?