httpnayy11
httpnayy11 httpnayy11
  • 01-11-2017
  • Mathematics
contestada

Zoe has a collection of 78 movies. Each one cost $29.99. How much did Zoe spend on all her movies

Respuesta :

sarah0182
sarah0182 sarah0182
  • 01-11-2017
78 times 29.99=2339.22
Answer Link
abbyo72503
abbyo72503 abbyo72503
  • 01-11-2017
Zoe spent $107.99 on all of her movies. The movies cost $2.60 each.
Answer Link

Otras preguntas

What is the unit rate of 15 degrees in 2 hours
chin bought 12 pounds of apples for $6 use the ratio table to find the cost of bying 3 pounds of appels
Old Kingdom sculptures
HELP ASAP PLEASE {will gave thanks and a brainliest}
draw to show how you can use models to compare 345 and 391
what is 10097×34565632
What is meiosis cell?
Find the future value and interest earned if ​$8904.56 is invested for 8 years at 6​% compounded ​(a) semiannually and ​(b) continuously.
Use complete sentences to describe how a postulate becomes a theorem.
What is the first correct step to solve this system of equations4x-3y=-102x 3y=4?