mahrahajjaj
mahrahajjaj
01-10-2017
Mathematics
contestada
What is the unit price for thecans
Respuesta :
Аноним
Аноним
01-10-2017
reading from the left unit prices are :-
9 / (2*24) = $0.19 , 10 / (4*12) = $0.21 and 9 / (3*12) = $0.25
The cheapest cans are from Shop Smart Thats the one he should buy from.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 58+ )
Otras preguntas
Which polyatomic ion forms a neutral compound when combined with a group 1a monatomic ion in a 1:1 ratio?
If the shortest leg for two right triangles is two-thirds the size of the of the shared hypotenuse then what is the length of the shortest leg?
Which term best describes the relationship between the state government and the national government of the United States? Question 6 options: Federalism
which event occurred first and led to the other three
why do you think the Framers did not include more expressed powers
Which of the following root words means to write
PLS HELP ME ASAP WITH THIS!! (Write a paragraph or 8 sentences pls!) (don’t use “I, this means etc..”) THANK YOU!! SM Brainliest will be given!
The wealthy family of florence who were a great power of the city during the renaissance and a big patron of the arts.
The measure of an angle is 6 less than 5 times its complement. what is the measure of its complement
George Calvert Roger Williams William Penn What does Anne Hutchinson have in common with the people on this list? All founded a New England colony. All prefe