jacksonhadiya jacksonhadiya
  • 03-09-2017
  • Mathematics
contestada

A ten-pound bag of rice costs $3.98. You can buy smaller bags in the following amounts .
1-pound bag - 49 cents

Respuesta :

Xbailca Xbailca
  • 03-09-2017
what do you need help with?
Answer Link

Otras preguntas

a brief national anthem for the Bear Flag Republic. some words to inspire people
Those who utilize the Internet (e.g., chat rooms) to exploit children for sexual purposes are commonly referred to as: A. online predators. B. Dirty Harrys. C
Maggie has 20 ribbons. 2/5 of the ribbons are polka-dotted ribbons. How many ribbons are not polka - dotted?
what type of Symbiotic Relationship is represented . (Barnacle & Whale)
determine the age of a fossil if it had only one eight of its original carbon -14 content remain
What's the answer to 11+5+3x2+8x1 ? And how did you get your answer?
in what kind of government does a small group have a firm control over a country?
why can you compare two fractions with the same denominator by only comparing the numerators
what is the greatest common factor of 18 and 30
The distance a car travels is directly related to the time it travels. The distance is 300 miles when time is 5 hours. What is the constant of variation?