leaaha01 leaaha01
  • 01-05-2014
  • Mathematics
contestada

a 40 pound box of apples costs $24. What. is the cost of 6 pounds of apples

Respuesta :

justice118 justice118
  • 01-05-2014
3.6, Because 24x6 = 144 Divided by 20 = 3.6
So 3.6 is the awnser
Answer Link

Otras preguntas

Which branch of Government includes Congress? A. judicial B. Senate 3. executive 4. Legislative
Anybody understand how to do this
Decomposing to solve 527-139
etermine the percent yield of the following reaction when 2.80 g of P reacts with excess oxygen. The actual yield of this reaction is determined to by 3.89 g of
Which source is the most reliable? a. a report published on wikipedia b. an article evaluated by other scientists c. a blog about plant growth d. an advertise
Please help! It's due today.
Which system of linear inequalities is graphed?
According to the Bureau of Labor Statistics​ (BLS) high-paying jobs in health care and jobs in​ leisure, hospitality, and education will expand quickly over the
Find the cicumference of the circle with a diameter of 50 centimeters round your answer to the nearest meter
Since the standardization of Christian beliets, which change has most affected the practice of Christianity?