andresjohnston6
andresjohnston6
02-06-2017
Mathematics
contestada
math question down below
Respuesta :
AnimeBrainly
AnimeBrainly
02-06-2017
12 yards
if each yard costs 3 dollars
then 12 x 3 = 36 dollars
she can buy a maximum of 12 yards
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 56+ )
Otras preguntas
Which family in the periodic table has elements that are all radioactive? Select one: a. Alkaline earth metals b. Actinides c. Halogens d. Nonmetals
Will mark branliest. Calculating percent yield: For the reaction Cu + 2AgNO3 → Cu(NO3)2 + 2 Ag, adding 127 grams of copper to lots of silver nitrate yiel
ten granola bars and 12 bottles of water cost $23. 5 granola bars and four bottles of water cost $10. how much do one granola bar in one bottle of water cost?
I have to write a research paragraph about vinegar which word should I start with?
what is the difference between 5 times a number 3 is 12
Over the course of five years a researcher sends 200 surveys by mail and receives 80 completed surveys back, In the next round of the research project the rese
Which of the following are specific only to angiosperms? Check all that apply. single fertilization double fertilization mitosis meiosis zygote endospe
Tyler baked 702 cookies. He sold them in boxes of 1i. After selling all the boxes of cookies for the same amount each he earned $136.50 . What was the cost of o
please help I dont understand this
In the ground state, an atom of which element has two valence electrons