craner145
craner145 craner145
  • 05-05-2017
  • Mathematics
contestada

bananas cost $0.89 each at the Fruit Stand Isabel has $11.75 how many bananas can she buy

Respuesta :

DariusX
DariusX DariusX
  • 05-05-2017
11.75 / 0.89 = 13.2022472

she can buy 13 bananas
Answer Link

Otras preguntas

Wren owns an average weekly net pay of $615.00. which compound inequality correctly shows the amount of money Wren can spend with a monthly budget for food betw
Answer the question below
what is the northeastern coast
Which variables are involved in understanding Kepler's third law of motion? (1 point) period of revolution, period of rotation eccentricity of orbit, rotational
The perimeter of a rectangle field is 118m.if the length of rectangle is 7m less than twice the width ,what is the length of the field
The words linsey-woolsey, gingham, and calico can be used to describe similar things. True False​
the best way to start a letter to friend and teacher in first paragraph first line​
What is the distance between points F and G? The distance between F and G is .
The photo shows a series of stages in the growth of a chicken. Which three processes do the cells of an embryo in an egg perform as it changes to a chick? Which
A group of friends wants to go to the amusement park. They have $182.25 to spend on parking and admission. Parking is $16, and tickets cost $33.25 per person, i