barbie312
barbie312 barbie312
  • 03-05-2017
  • Mathematics
contestada

Manuel bought 17 pounds of flour for $7. How many dollars did he spend per pound?

Manuel bought 17 pounds of flour for 7 How many dollars did he spend per pound class=

Respuesta :

jakeclauss17 jakeclauss17
  • 03-05-2017
.41 dollars a pound
.25 dollars an hour
Answer Link

Otras preguntas

which of reduces the risk of data exposure between containers on a cloud platform?
Dilate quadrilateral ABCD using P as the center and the following scale factors: IN RED: Scale factor of 1/2. Label the image A'B'C'D'. IN BLUE: Scale factor of
What is 1984 about? Should I read it?
Find k given that (3k + 1), k, and - 3 are the first three terms of an arithmetic sequence. Show your work and please explain what you did in each step.
Which of the following statements is true? A) In the long run, the average cost curve is always downward sloping. B) In the long run, the quantities of all inpu
Which poetic device is used in trees come running towards them '? metaphor simile personification hyperbole
Select the most appropriate synonym of the given word. JOVIAL a. Judgmental b. Jeering c. Jealous d. Joyous
6 cups of water is 2/3 of a jug find the total number of cups of water in the jug
which best-selling book, written by angela duckworth, explains how success can be achieved by a combination of passion and persistence?
help me find the answer please?