Seudónimo Seudónimo
  • 02-05-2017
  • Mathematics
contestada

5. 45 lbs. of onions
cost $270. How much
would 25 lbs. cost?

5 45 lbs of onionscost 270 How muchwould 25 lbs cost class=

Respuesta :

manzaralamipp20
manzaralamipp20 manzaralamipp20
  • 02-05-2017
25 lbs cost is 1238.5321


Answer Link
taylorg593
taylorg593 taylorg593
  • 02-05-2017
The answer is $150
Divided 270 by 45
Multiplied 25 times that
Answer Link

Otras preguntas

He has 4 wizard hats, 5 robes, and 6 wands. How many different outfit combinations does he have?
the first 3 terms of n+5 3n -1​
Basketball Points Name Game 1 Game 2 Game 3 Game 4 Alfred 15 13 11 32 AJ 29 21 9 32 Tara 32 39 11 15 Juanita 32 26 35 15 The top 10 basketball players averaged
Choose the best definition of sustainability in terms of the environment.
A Web music store offers two versions of a popular song. The size of the standard version is 2.5 megabytes (MB). The size of the high-quality version is 4.8 MB.
what are sll the depositional landforms
What is cilia and scourges in biology?
Match the present form and the preterite form. Question 8 options: dice decimos digo 1. dije 2. dijimos 3. dijo
how did english revolution inspire the american revolution
I’m not sure what to do, this was what I got. Someone please help and solve problem #14 in the picture. Thanks!