TheAustinB
TheAustinB
02-04-2017
Mathematics
contestada
Can someone help with 23?
Respuesta :
Zachary101234
Zachary101234
02-04-2017
175$ will go to a school im pretty sure hope this helped!
Answer Link
Аноним
Аноним
02-04-2017
One set sells at $1.75
It's cost = $0.40
Profit from 1 set = $1.75 - $0.40 = $1.35
Goes to school = 20/100 * 1.35 = $0.27
If 500 sets are sold, amount going to school = $0.27 * 500 =
$135
Hope it helps!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 39+ )
Otras preguntas
Train A leaves the station every 9 minutes. Train B leaves the station every 15 minutes. If it is 2:00pm now and they both left, when is the next time that bo
what is the solution 0.5(9x+18)=-1.5(5x)-2(3x+4.5
if some of the Mg ribbon had not reacted because it stuck to the side of the tube and did not contact the acid, how would this have affected your value for R?
Is my answer correct? Please help!
Name 3 of the 4 features listed below for the function g(x)=log2(x*4)-1 and include a description of how you found those answers using complete sentences. 1. V
I WILL MARK BRAINLIST!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!(a)Complete the two-way from the data. Of the men surveyed, how many were 30 and younger? How many men
Danae paints the front and back of a door The door is 79 inches high and 34 inches wide. How many square inches does Denae paint?
A sample of compressed methane has a volume of 648 mL at a pressure of 503 kPa. To what pressure would the methane have to be compressed in order to have a volu
Simplify the radical expression 20 + √ 288 − 8
How to -1(-5)(2)(-3)