cupcakegirl12345
cupcakegirl12345 cupcakegirl12345
  • 04-03-2017
  • Mathematics
contestada

Unit cost $6 for 10 pens

Respuesta :

KermitTheRebelFrog
KermitTheRebelFrog KermitTheRebelFrog
  • 04-03-2017
10 pens are six dollars.
Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-03-2017
The answer is .60
or 60 cents.

$6 divided by 10 = .60 or 60 cents
Answer Link

Otras preguntas

Multiply and simplify: 3a(4a2 – 5a + 12) 7a3 – 2a2 + 15a 12a3 – 15a2 + 36a 12a2 – 15a + 36 7a2 – 2a + 15
Which group of words is a sentence rather than a fragment
Which career would benefit from an apprenticeship? 1.Art Direction 2.Visual Arts 3.Telecommunications 4.Broadcasting
Why did the United States look to the pacific for new marks
which ONE of the following is the MOST common cause of foodborne illness molds viruses pathogenic bacteria spoilage bacteria
There are 6 glasses of natural fruit juices, 7 glasses of soft drinks, and 4 glasses of milk shakes served at a get-together. Savio chooses 2 glasses in success
An ecosystem that occurs within shallow tropical waters and supports an abundance of diversity is called a
i need help asap im not good at math
When we read the Bible the [BLANK] enlightens us. word,pages,spirit
Give one chemical and physical property of wood