Seudónimo Seudónimo
  • 03-03-2017
  • Mathematics
contestada

Lisa went to the hardware store and bought 12 pieces rope. Each rope was 3 4 of a meter long. If the rope cost $3.50 a meter, how much did she spend?

Respuesta :

drew53
drew53 drew53
  • 03-03-2017
12(3/4)(3.50)=31.5.
Answer Link
Stephanie851216
Stephanie851216 Stephanie851216
  • 03-03-2017
12 (or 12/1) x 3/4 = 36/4 = 9
$3.50 x 9 = $31.50
Answer Link

Otras preguntas

i dont know how to graph pls help
What was the result of the Election of 1800? A) There was a tie between Jefferson and Burr. B) Jefferson won the election. C) Burr won the election. D)
these moleclues in olive oil will help ruth's body store long-term energy. before a race, ruth drinks a beverage full of this biomoleclue to get energy. Elizabe
Stats help please! Can’t figure out how to solve
Todas las respuestas
how do you figure out the main idea of a passage
Name the blood vessels that carry blood from the upper and lower part of the body
root 8 + 3 root 32 - root 50
The four main vital signs are temperature, pulse, respiration, and apical pulse a. True b. False
which of the following is NOT an indication of a chemical reaction? a) a substance dissolved b) formation of a precipitate c) color change d) the container g