Seudónimo
Seudónimo
02-03-2017
Mathematics
contestada
Please help me with this problem!
Respuesta :
iuytrewq
iuytrewq
02-03-2017
The answer is the second one because if u plug in
ⁿ and do the rest of the equation, you get your value
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 82+ )
Otras preguntas
If three sandwiches and two bags of chips cost $22.00, and two sandwiches and one bag of chips cost $14.25, how much does a bag of chips cost?
The mass, m grams, of a radioactive substance, present at time t days after first being observed, is given by the formula m=24e^-0.02t. Find (i) the value of m
Help someone pleaseA car uses 3/4% of a tank of gasoline to go 600 kilometers. What must one know to be able to determine how many kilometers the car gets per l
Amish people are known for simple living, plain dress, and resistance to adopt modern conveniences of the American people (such as microwaves, cars, and electri
Which polynomial function has a root of 1 with multiplicity 2 and a root of 6 with multiplicity 1? Of(x) = (x - 1)(x – 6) O f(x) = 2(x - 1)(x – 6) O f(x) = (x -
In the experiment "Beer-Lambert’s Law and Spectrophotometry", you prepared a calibration plot similar to the one pictured below. What is the approximate concent
Read the sentence below from the story. The nautical star on the back of her left hand glowed pink as she contemplated her dilemma. What does using the phrase
During the Industrial Revolution, textile factories (blank)-produced items which increased the available options and lowered the prices for consumers.
what is the process by which we can control what parts of a program can acccess the members of class
Joe bought 200 masks and each mask costs Rs.5. How much did he pay altogether? pls write the steps how to do if you I will give 5 star