HUNTER3706HELLO
HUNTER3706HELLO HUNTER3706HELLO
  • 01-03-2017
  • Mathematics
contestada

Ben bought 3.2 pounds of oranges. The oranges cost $1.60 per pound. How much money did Ben spend on oranges?

Respuesta :

Owyn16
Owyn16 Owyn16
  • 01-03-2017
5$ 
i just need the 20 characters

Answer Link

Otras preguntas

How is the graph of the parent function y=x² transformed to produce the graph of y=3(x+1)²? a) It is translated 1 unit right and compressed vertically by a
Simplify the following radical expression. √20 OA. 2√5 OB. 5√2 OC. 4√5 D. 10√5 OO
B)Is gold heavier than silver? C)Do apples taste better than oranges
Which type of anchor should be used only for small, lightweight boats?.
Here are simplified financial statements for Watervan Corporation: 1.) Calculate Watervan’s economic value added (EVA). Note: Do not round intermediate calculat
Write 1 paragraph that gives an alternative end to the short story: “The Devil’s in the Details.”
2. Would you define Truman's world as "real"? Explain.​
Scientists can help us understand the impact of human activities on the environment. True or false?
Pastries inc. sends rollo its catalogue showcasing a variety of baked goods for certain prices. this catalogue is: group of answer choices an invitation to nego
i need help with this please vvv