itsEvan itsEvan
  • 01-03-2017
  • Mathematics
contestada

If 12 gallons cost 31.08 how many gallons does 38.85 dollars cost?

If 12 gallons cost 3108 how many gallons does 3885 dollars cost class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-03-2017
12 gallons = $31.08
which means each gallon costs $2.59
So $38.85/$2.59 = 15.003

Round down and $38.85 buys 15 gallons.
Answer Link

Otras preguntas

According to some sources, more than 60 percent of Americans currently own a dog. Dogs can be strong companions, but they also have needs that many people forge
Which statement was part of an initial draft of the Declaration of Independence, but not part of the final version of the Declaration of Independence?
Each interior angle of a regular polygon measures 120°. what is the name of the polygon?
what have anthropologists learn about how Homo habilis used the tools they fashioned
A ramp leading to the freeway overpass is 210 feet long and rises 31 feet. what is the measure of the angle formed between the ramp and the freeway?
What is happening with the title the Thane of Cawdor?
Factor the polynomial given a common factor.
In what ways did popular sovereignty stir up sectional tensions in the 1850s?
write two different word problems about 12 birds to show 2*6 and 6*2
What is (9+y)^2-y^2=-7x+7 in standard form?