KazimT722111 KazimT722111
  • 01-11-2022
  • Mathematics
contestada

oranges cost $3.42 for 9 pounds at this rate how much would 12 pounds cost ?

Respuesta :

KenziU698678 KenziU698678
  • 01-11-2022

9 pounds of oranges cost $3.42 . At this rate the amount 12 pounds will cost will be greater than 9 pounds.

Answer Link

Otras preguntas

Give the coordinates of the 3 points where the lines intersect
I will mark as brainliest if you get correct
Is a manual job a less skilled job?
The graph of the piecewise function f(x) is shown. What is the domain of f(x)? {x | 1 < x < 5} {x | 1 < x < 5} {y | −4 < y < 1} {y | −4 < y
A parachutist's rate during a free fall reaches 135 miles per hour. What is this rate in feet per second? At this rate, how many feet will the parachutist fal
Whats your health goal in a positive manner.?
The treaty of versailles spelled out four main terms to germany after it surrendered following world war i. what are two of those terms? it had to take responsi
Décrivez cinq personnes que vous connaissez et qui ont une nationalité différente de la vôtre. Donnez leurs nationalités et des descriptions physiques dans des
The ability of carbon to attract electrons is
ESTEFANÍA Álvaro, ¿puedes venir conmigo al hotel? (1) y necesito una chaqueta (jacket). ÁLVARO ¿Puedes ir tú sola (alone)? Estoy cansado y no (2) de caminar. ES