ka4ssR5oxandancher ka4ssR5oxandancher
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

If ten pounds of apples coast $4.90 what would be the price per pound

Respuesta :

xphenomx
xphenomx xphenomx
  • 03-02-2017
4.9 divided by 10 equals $.49 per pound
Answer Link

Otras preguntas

Velocity (m/s) 50 40 30 20 10 0 A Velocity vs Time B C 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Time (s) Use the information presented in the graph to answer the questions. Which s
The reverse of the number 129 is 921, and these add to 1050, which is divisible by 30. How many three-digit numbers have the property that, when added to their
For the geographic areas below, match them based on their water scarcity from our lectures. The choices will be: -Little to no water scarcity -Physical water
a note of frequency 200Hz has a velocity of 400m/s. what is the wavelength of the note​
The caste system helped rulers mantain power in Ancient India by
PLEASE HELP FAST! How many grams of NO are formed if 8.3 g of ammonia react with 11.8 g of oxygen? The reaction is 4NH3 + 5O2 --> 4NO + 6H2O. Options: A. 8.8
whats is the law of pascal​
In experiments intended to measure conformity it was found that
For the function F(x) = 1, which of these could be a value of F(x) when x is close to zero?
Explain the wife's inductive reasoning for determining her husband's level of safety at work