jhern069 jhern069
  • 03-06-2022
  • Mathematics
contestada

Vector bought 15.6 pounds of paintballs. Ali together, the balls cost 35.99. About how much did the paintball cost per pound

Respuesta :

s403167
s403167 s403167
  • 03-06-2022

Answer:

about $2.31 per pound

Step-by-step explanation:

35.99/15.6 = 2.30705128205

2.31

Have a good day! :)

Answer Link

Otras preguntas

I NEED HELP PLEASE!!!!! What limits the ability of animals in oceans to live near the surface or at greater depths?
hey yall one more y-(-99)=4 find x please
17 is what percent of 54?
Let's Check In Most of the Southwest region of the United States has a(n) climate
I need help with this work
A flowerbed has an area of 18 square meters. What is the largest possible perimeter of the flowerbed
6. Insatiable Industries sues Tidbit Technologies for stealing their delicious recipes for canned catfish stew. They don't want any money damages, though, just
8+4•3/5= Please Ned answer!!?!!,
The city of Hamden received money for improvements of the town’s park. The park committee polled a random sample of 75 residents from the town. Of the 75 reside
id isknkchxoi;CqDSNC.ANKBBUwb.nfbe;ufW;f;