tessievalenta tessievalenta
  • 01-06-2022
  • Mathematics
contestada

If you bought 4 candies for a
total of $3.28, how much did it
cost you for 3 candies?

Respuesta :

jane8713
jane8713 jane8713
  • 01-06-2022

Answer:

2.46

Step-by-step explanation:

3.28/4=0.82(for one candy)

0.82×3=2.46(for 3 candies)

Answer Link

Otras preguntas

how can you compare 7/10 and 1/2 without using a model?
Nicole and daniel are splitting a pizza. nicole eats 1/4 of a pizza and daniel eats 2/3 of it. how much pizza is left?
Please Help: Which of the following makes a resource reference within an informational text? Summary Paraphrase Internal citation Works Cited page
Which of the following does notaccurately depict a scientific theory?
Cuba and Haiti share the island of Hispaniola ? True or False
Can anyone give some more reasons as to why William Duke of Normandy believed he should be king?
Is 1 21/25 equivalent to 1.72
Explain how interest groups are both practical and democratic
Evaluate a - b2 if a = 4 and b = 3.
Which of the following is a major provision of the help America vote act of 2002