27vivmoo 27vivmoo
  • 03-05-2022
  • Mathematics
contestada

if a six pack of soda cost 2.46 how much is one can

Respuesta :

Truffalz
Truffalz Truffalz
  • 03-05-2022

Answer:

one can would be about $0.41

Step-by-step explanation:

Take $2.46 and divide it by 6 because that is the number of cans in the pack, the answer is $0.41 per can.

Answer Link

Otras preguntas

Help please! :) thank you
Please help I need help!!!!!!!! I will mark brainliest
What is the THR for a male age 48
How might the story be different if told from the point of view of a Selenite? Select all that apply. Mr. Bedford and Mr. Cavor would be portrayed as aliens wit
what is the best explanation scientists have been able to come up with for the appearance of Ostrich-like birds in different continents
Please help me:((( George has a square garden with an area of 25 square feet. He doubles both the length and width of his garden. State the letters and an
Find measure of angle PQS
will mark brainliest and rate 5/5
SOMEBODY HELP PLEASEEE I DONT KNOW WHY THIS IS SUPPOSED TO BE 20+ CHARACTERS LONG BUT HERE IT IS
I don't understand this ​