mckennat227
mckennat227 mckennat227
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

Write the equation. John is buying flowers for his sweetie. The roses cost $1.25 each and the vase to put them in costs $15.​

Respuesta :

cb0009
cb0009 cb0009
  • 04-03-2022

Answer:

y=1.25x+15

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

In the red box on this map indicates which early colonial settlement?
What does the Vertex Select Mode button let you do? A. Select vertices on the grid B. Select the points where lines meet C. Delete vertices D. Add vertices to a
What is the relationship between food intake and physical activity?
A proposed weakness of utilizing television and radio advertisements for promoting a sports medicine facility is the
An essay that effectively compares two editorials must A.) assess the writing quality of both pieces. B.) evaluate the argument of each piece. C.) summarize a
Why is it important to take Cornell notes?
Factor using any method: 8x^3-12^2-2x+3
How do debt repayment and structural adjustment terms hamper economic development?
20 POINTS!!! I NEED THE ANSWER IN 2 MINUTES!!! Mathilde borrows the necklace from Madame Forestier. Which best explains how the play "The Necklace" differs fr
Why are some neighborhoods ambivalent towards gangs?