kayannasmart13 kayannasmart13
  • 03-03-2022
  • Mathematics
contestada

You purchased a​ 1.5-liter bottle of olive oil for​ $11.69. What was the cost per fluid​ ounce?

Respuesta :

AlexisOdinson934
AlexisOdinson934 AlexisOdinson934
  • 03-03-2022
It would be approximately 23 cents per fluid ounce.
Answer Link

Otras preguntas

Which statement best describes the process for participating in a physical sport
Explain what is meant by the following and illustrate an example
What does “mayo on fries” signify for a sociologist?
how do you place each group of decimals in order from greatest to least 0.058, 0.0099, 0.105, 0.02999?
Ben eats approximately 2400 calories per day. His wife Sarah eats 5/8 as much. How many calories does Sarah eat per day?
In what ways did popular sovereignty stir up sectional tensions in the 1850s?
what are key features to geographic grid and how is it useful to geographers?
Experiments are most common in which discipline? A. Criminal Justice B. Criminology C. Sociology D. Psychology
Can someone check this please
Last year shantell bought a car for $24,000 the current value of the car is $21,000 find the percent decrease in the value of the car