ondrexavier ondrexavier
  • 03-03-2022
  • Mathematics
contestada

Bella buys 4 packets of sandwiches at a bottle of water for £1.20 and 3 packets of crisps. Bella pays with a £20 note. She gets £5.75 change. Each packet of crisps has the same price. Work out the price of each packet of crisps.​

Respuesta :

Latifaalm9110 Latifaalm9110
  • 03-03-2022
3.45 pounds for each packed of crips
Ver imagen Latifaalm9110
Answer Link

Otras preguntas

Find the total surface area of this triangular prism.
lines a and b are parallel. what is the value of x?
helppp meee pleaseee!!!!!!!!
Mrs. LoPrimo has 4 sheets of stickers. Mrs. LoPrimo gave 10 stickers away from each sheet. She now has 20 stickers left. How many stickers were on each sheet? W
What is the highest point on a transverse wave?
Can someone help me define these? Please
What is the slope of a line that is perpendicular to the line y = -x + 4? The slope of the line is y=5-6x
Viruses and bacteria can both be pathogens,however, bacteria produce toxins, while virusesoften destroy the host's cell. true or false​
blender price:$75 tax rate:10%
What would happen to a living cell if it was unable to transcribe messenger RNA (mRNA)? A. The cell would produce proteins that were folded improperly. B. The c