sabinakasmalieva3
sabinakasmalieva3 sabinakasmalieva3
  • 02-03-2022
  • Mathematics
contestada

easy question, please help

easy question please help class=

Respuesta :

Bananapepperpie
Bananapepperpie Bananapepperpie
  • 02-03-2022

Step-by-step explanation:

All you need to do is divide cost by mile since they already factored in the additional $3 for you.

1. 8/5 = $1.60

2. 11/8 = $1.375 = $1.38

3. 23/20 = $1.15

Answer Link

Otras preguntas

Efficacy and safety of canagliflozin monotherapy in subjects with type 2 diabetes
please help me im stuck
How did the patriot act make it easier for federal agents to search terroist?
A typical slice of white bread contains 1.5 grams of sucrose and 10.2 grams of starch. on average there is an estimated 25 trillion red blood cells in the huma
The korean war began in june 1950 when chinese forces attacked american forces in korea
Find the value of x in each case. PLEASE SHOW WORK!!!
Andrea is in a wheelchair but still wants to play volleyball whit her friends. What can they do to help her feel comfortable playing the game? A. Use a larger b
with what arguments does Lady Reason defend the intelligence of women ?
Please help I will reward brainly
Mental illness is a common cause of poverty in the united states. a. True b. False