EoinIsSmart
EoinIsSmart
02-03-2022
Mathematics
contestada
can someone help please?
Respuesta :
pukkii639
pukkii639
02-03-2022
D and B are the correct solutions
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 86+ )
Otras preguntas
jack bought 3 protein bars for a total of $4.26 which equation could be used to find the cost c on dollars of each protein bar ⓐ c\3= 4.26 ⓑ c\4.26=3 ⓒ 3
John kept track of how many baskets were made in a basketball game. After 4 minutes, 5 baskets were made. How many baskets were made after 13 minutes? A. 10 B
Identify the pun on the word "bye" How is it used? From Twelfth night Act 3 scene 1.
What value for A makes this equation true? 4 • 48 = (4 • 40) (4 • B)
Shale is a clastic rock, meaning that it forms when ________________ are squeezed or cemented together (or both).
Anna makes hand-painted plates. Her overhead cost are $750 per week, and she pays an additional $10 per plate in material cost. If Anna sells the plates for $25
what solid would a pyramid resemble if the polygonal bases had a million sides?
Enter the word that best completes the sentence. Word Bank bearing lark plume turf When people don’t agree about who has control of an area, they argue about th
Graph the function with the given domain then identify the range of the function Y=3x-2 domain (greater than or equal to sign) 0
Which sentence uses all of its object pronouns correctly? A. The deli worker gave she and he a free slice of ham. B. Eric told them and we about his journey. C.