briellegee
briellegee briellegee
  • 01-03-2022
  • Mathematics
contestada

If Melissa buys of a pound of boysenberries, how much will
the berries are $3 per lb

Respuesta :

avabeery1 avabeery1
  • 01-03-2022
the berries will be $3, because she is buying one lb of them at $3/lb
Answer Link
MSFSPASTA
MSFSPASTA MSFSPASTA
  • 01-03-2022

Answer:

Well if Melissa only bought a pound of berries then it should be $3 because its $3 per pound-

Answer Link

Otras preguntas

Come up with a few names of a moster whoever has the best answer wins. And gets brainaly.
the total cost c a painter charges to paint a house depends on the number h of hours its takes to paint the house. this situation can be represented by the func
(25 Points!!) Sending information to the hippocampus allows your brain to A) Get did of the old information it no longer needs. B) Make more connections to crea
What is the value of the expression? −2^6 − (6)^2 Enter your answer in the box.
Fifteen is six more than two times a number
Which property makes a compound easier to boil? viscosity volatility density volume
please help me with this question
I need help pleaseee
Which number has a value of 800,000,000 a 890,380,986 b 900,834,765 c 380,726,723 d 451,768,932
Layla is saving up money for a trip. She already has $650 saved and plans to save an additional $150 each month for the trip. Complete the equation that represe