vsotomia vsotomia
  • 01-03-2022
  • Mathematics
contestada


Can someone help me with 3. And 4. Answer quick !

Can someone help me with 3 And 4 Answer quick class=

Respuesta :

Cat1253727
Cat1253727 Cat1253727
  • 01-03-2022

Answer:

number 4 is $223.6 (ADD THE MONEY SYMBOL TOO)

Step-by-step explanation:

44.72 = tip + money she gets per unit of time

then 44.72 x 5 because 5 is how many hours and 44.72 is how much she gets an hour

Answer Link

Otras preguntas

The following information relates to the intangible assets of University Testing Services (UTS): a. On January 1, 2021, UTS completed the purchase of Heinrich
What is gray matter made of​
Please help me please!
Which linear function represents the line given by the point-slope equation y + 7 = (x + 6)?
If the complement of an angle is equal to the supplement of four times the angle, then find the measure of the angle.
how was geography was a tool that allowed Europeans to conquer and subjugate the indigenous people and their empires
How are lipids (fats) important to running? Own words 20pts
Lucky Corporation produces a part used in the manufacture of one of its products. The unit product cost is $21, computed as follows: Direct materials $ 6 Direct
help pleasee having a bad day,and really stressed outwhat is ammonia Conductivity in Solution?a.light bulb shines brightlyb.light bulb shines dimlyc.light bulb
two parralel lines are cut by a transveral what is the measure of 8