Zowie3 Zowie3
  • 01-03-2022
  • Mathematics
contestada

HELP PLEASE AND SHOW WORK!!!

HELP PLEASE AND SHOW WORK class=

Respuesta :

IzzyXbells
IzzyXbells IzzyXbells
  • 01-03-2022

Answer:

awnser is A

Step-by-step explanation:

Multiply all sides by 2 then add then up and you get 432.

Answer Link

Otras preguntas

what is the word form of 3.75
Use the following terms in the same sentence: proton,neutron,and isotope
How can cultural experiences and perspectives be conveyed through memorable narratives?
Pat bought a boat for $37,000 in 2001. In 2006 the boat was worth $27,000. If the boat depreciation is linear, how much will the boat be worth in 2009? A) $27,
The grocery store sells a 25-ounce container of lemonade mix for $2.00. The wholesale club sells a 75 ounce container of the same lemonade mix for $6.75. a) Fin
What is the unit rate of $46 for 5 toys
Maria is concerned because she has been exposed to a small amount of radiation during an X-ray. What is her doctor most likely to tell her
An imperative sentence is to a command as a declarative sentence is to a/an
Tamika went hiking with her friends.the beginning of the elevation of -1. The highest elevation on the hiking path 100 feet. What is the difference in two eleva
What adds the element Carbon to the environment?