nokulungaziyanda999
nokulungaziyanda999 nokulungaziyanda999
  • 03-02-2022
  • Mathematics
contestada

dainelaa bought 125g of jellybean for 18,50 calculate the price per kilogram​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2022

Answer:148

Step-by-step explanation:

125g x 8 = 1000g

18.5x8=148

Answer Link

Otras preguntas

What was the goal of the Americanization movement?
which number between 20 and 29 has 2 and 3 in its prime factorization?
rounding 672,831 to the tens place? hundreds place? thousand place? ten thousand place? and hundred thousands place?
In the Sumerian civilization, the purpose of a ziggurat was to
What is the biggest states when it comes to total area and the number of citizens? Thanks for your answer!
Round 47125 to the nearest ten, nearest hundred, nearest thousand, and to the nearest ten yhousand
A 1/4 turn clockwise
How do you write 8.59 in word form
The kinetic energy of a substance is the _________ kinetic energy of its particles
Which mixed number is greater: 5 7/24 or 5 5/16? Why?