iDetectYT982 iDetectYT982
  • 01-02-2022
  • Mathematics
contestada

Selena buys 4 peaches that weigh 1 pound in all. Each peach weighs the same amount. Peaches are on sale for $2.24 per pound.

Respuesta :

rbartlow2806 rbartlow2806
  • 01-02-2022

Answer:

4 ounces   IF...

Step-by-step explanation:

(16 ounces to a pound)

are they asking how much each peach weighs? (16/4=4)

Answer Link

Otras preguntas

which issue is not a problem for the polish economy
the list of available fonts in the fonts gallery may differ, depending on what fonts you have installed and the type of printer you are using. true or false.
how many feet in 2/3 of a mile
solve number two thanksd
how did the renaissance motivate europeans explorers
what kind of fruit is the pineapple/ a pear b apple c berry d plum
sue purchased three books for $3.75 each.how much did she spend in all?
If you order a set of numbers from least to greatest, the middle number is the median. Find the median of the following set of numbers.
How do I graph a parabola with a vertex at (3,6) with a y-intercept at 2
Velocity is the combination of which of the following? a. force & direction b. speed & direction c. gravity & direction d. speed & momentum