switchninja381 switchninja381
  • 01-02-2022
  • Mathematics
contestada

Sara bought a pack of 6 waters. It cost 3.96. How much did each water cost?

Respuesta :

janeforr06 janeforr06
  • 01-02-2022
66 cents each I have to add more characters so ignore this part
Answer Link

Otras preguntas

Gay-Lussac's law states: A. The volume of a gas varies inversely with pressure. B. The volume of a gas varies directly with pressure. C. The temperature of a ga
how did the viking invasions affect french kings?
How does Alcoholics Anonymous help people deal with alcoholism?
The Milky Way is located in the _____ Group. Andromeda Local Elliptical Spiral Virgo
Li Na is going to plant 63 tomato plants and 81 rhubarb plants. Li Na would like to plant the plants in rows where each row has the same number of tomato plants
Which of the following tends to receive the greatest attention during campaigns? A. independents B. swing voters C. blue states D. swing states
Korean society was strongly influenced by what
is soap polar or no polar explain
How do decomposers interact with their ecosystem
The term "internment camp" was just another name for a. wartime resort. b. concentration camp. c. summer camp. d. extermination camp.