iwow
iwow iwow
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

helpppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppp

helpppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppp class=

Respuesta :

voilet12345
voilet12345 voilet12345
  • 03-11-2021

Answer:

$7.56

Step-by-step explanation:

They sell it in $2.25 per kg

Hamburger: cost

      1 kg      :  2.25

      3.4       :   7.56

1 x 3.4= 3.4

so, 2.25 x 3.4= 7.56

Answer Link

Otras preguntas

A light-rail train going from one station to the next on a straight section of track accelerates from rest at 1.1 m/s^2 for 20s. It then proceeds at constant sp
ILL GIVE YOU BRAINLIST !!! HAVE TO GET IT RIGHT !! Evaluate the expression given the replacement values
If the purpose of your message is to ask local businesses to sponsor your event, your desired outcome would most likely be
The value of y varies directly with x. If x = 218, then y = 436. What is the value of x when y = 14?
What is one good thing we retained from the British?
ILL GIVE YOU BRAINLIST !!! Evaluate the expression given the replacement values.
How should the rebellious Southern states be reintegrated, both politically and economically, into the union?
What is the reactant used to test Carbon dioxide?
10-4x= -9x I need help quick
How much cash does the firm actually have? You are the CFO of ABC Corp. You are looking to hire a financial analyst, and you've given an assignment to two short