amberm1060 amberm1060
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

If you checked out with boxes of pencils and your total was $26, how many boxes of pencils did you buy?

Respuesta :

Fae87
Fae87 Fae87
  • 04-11-2021

Answer:

Depends how much each box costs

Step-by-step explanation:

Anyways just divide 26 by the cost of the boxes

Ex: The boxes cost 2$

26/2=13

So 13 boxes if they cost two dollars

Answer Link

Otras preguntas

How many sets of quantum numbers must be used to describe the electrons in a neutral beryllium atom?
why did the Aztecs settle in the valley of mexico
Dwayne has $80 to spend on video games. Used video games cost $10 each, and new video games cost $20 each. What equation in standard form determines the number
the pta purchased 14 dozens of roses to sell on valentines day as a fundraiser. they are making special vases and putting 6 roses in each arrangement how many v
Complete the chemical formula: H 3 O + + OH -
Curve of elecroexcitability is a dependence of
which statement best communicates the meaning of the metaphor in the metaphor. in the sentence?
What is the quotient of the following division problem? A. x + 2 B. x + 1 C. x2 + 3x + 2 D. 0
Write 0.0000474 × 1011 in standard form
describe the united states movement from isolationism to expansion-midnedness in the final decades of the 19th century the late 1800's