afseenkhandaker15 afseenkhandaker15
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

A 12 oz bottle of BBQ sauce sells for $ 4.20. How much one oz of sauce cost?

Respuesta :

briannaaponte439
briannaaponte439 briannaaponte439
  • 03-11-2021

Answer:

0.35

Step-by-step explanation:

it's just 4.20÷12=0.35

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP! WILL GIVE YOU BRAINLEST What is AB if A(0,0) and B(3, 4) A. 4 B. 5 C. 3 D. 7
Jenny bought 3 CDs that were each the same price. Including sales tax, she paid a total of $45.30 Of that total, $1.50 was tax. What was the price of each CD be
250-300 word essay on This is my journey​
What was the effect of the European exploration?
HELP ME IF YOU KNOW SPANISH PLZ >:( HURRY
You have told your landlord of maintenance problems, and the landlord has not responded. In some states, it is legal for you to correct the problems at your own
3x+4y=−2 2x−4y=−8 Select the statement that correctly describes the solution to this system of equations.
Plzzzz helpppppppp!!!!!
Emma made 25 cookies. She gave cookies to her mom. Then, she split the remaining cookies evenly among 4 friends. Which expressions represent this scenario? Sele
what is somthing i should waste my money on im 15 yo girl very egirl