lmartinez2028 lmartinez2028
  • 02-11-2021
  • Mathematics
contestada

Alonzo buys a roast that weighs 2.5 pounds and costs 4.36 a pound. Find the amount he pays. No funny s***

Respuesta :

trabby262704
trabby262704 trabby262704
  • 02-11-2021

Answer:

$10.90

Step-by-step explanation:

2.5 * 4.36

Answer Link

Otras preguntas

Write an equation for a non-vertical line that contains the point ( 2,-4 )
There is a turtle race. The race will last 2 minutes. I have to find the distance from the start each turtle will be at the end of the race. Speed (in inches pe
how do you now 11/33 is a simplest form
Use the order of operations and the digits 2,4,6 and 8 to create an expression with a value of 2
The distance of a wave crest from its resting. position is its. out of A. Wavelength B. Amplitude C. Height
Explain why the railroads were not built in a straight line from east to west.
how do you now 11/33 is a simplest form
What is the Geocentric theory in your own words?
Explain why the railroads were not built in a straight line from east to west.
sophia has 3 pink tulips and 3 white tulips. what fraction of sophias tulips are pink