jarogers0814 jarogers0814
  • 02-11-2021
  • Geography
contestada

Benjamin bought 12 goldfish. Each goldfish cost $3.98. How much did Benjamin spend?

Respuesta :

DuffyDog3
DuffyDog3 DuffyDog3
  • 02-11-2021

Answer:

$47.76 hope this helps :)

Explanation:

Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-11-2021

Answer:

$47.76

Explanation:

3.98*12=47.76

Hope this helps!

Answer Link

Otras preguntas

Help ASAP I'm trying to get this done before 2nd semester Where was the horse in reference to the monument in Madrid? Provide the prepositional phrase. No need
Alphonso is training for a marathon. He runs 6 and a half miles every 2/3 hour. How far does he run in 2 hours
What does your hug is a warm blanket on a cold dy mean
Fund-raising suppost your school is having a talent show to raise money for new music supplies. You estimate that 200 students and 150 adults will attend. You e
Which substance is an example of organic matter? A. Carbon dioxide B. Oxygen C. Sugar D. Salt
If 12 ounces cost $0.90, how many ounces could you buy for $7.20?
what negative impact did gold and silver mining have n the west
A school has 1,200 students. If 65% of the students are girls, how many girls attend the school?
Which of the following is an example of mutualism? A. Oxpeckers (bird) feed on the ticks found on a rhinoceros. Both species benefit. The oxpecker gets food and
How many moles of Co2 will be produced if 9.0 moles of O2 completely react?