joiarmstrong20 joiarmstrong20
  • 03-01-2017
  • Mathematics
contestada

A produce stand sells roasted peanuts for $1.90 per pound what is the cost C of P pounds of peanuts

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 03-01-2017
C = 1.90P <=== ur equation
Answer Link

Otras preguntas

what is the unit form for 10 times 6tens
Which is the best example of imagery? A. The story of his wonderful Journey was told. B. The sun looked hard at scarface. C. Morning Star Yearned to try his ski
Erin is supposed to see a movie with Jane tonight. She quickly calls the movie theater for their showing times. What type of communication channel did Erin use
need help any body help please
Of the following sets, which numbers in {1, 2, 3, 4, 5} make the inequality 3x + 1 > 4 true? {1, 2} {1, 2, 3} {1, 2, 3, 4, 5} {2, 3, 4, 5}
Round 5.28 to the nearest tenth
When measuring the volume of a liquid in a graduating cylinder, you measure_____. the average between the volume at the top of and the bottom of the meniscus fr
A banker invested $3000 in an account that earns 6% interest that is compounded quarterly. How much interest will be earned in 3 years?
in the House, the what assigns a bill to a committee
At the beginning of Act II, where does Romeo go?