jadynwalker24 jadynwalker24
  • 01-11-2021
  • Mathematics
contestada

Jasmine bought 4 notebooks at $2.79 each and 3 dividers at $1.10 each. How much money did she spend?

Respuesta :

tobjohnson
tobjohnson tobjohnson
  • 01-11-2021

Answer:$15

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Right answers only, thank you.
20 POINTS A candy bar and soda cost $2.46, and the sales tax is 5.5%. How much sales tax would be charged on the candy bar and soda? A. $0.15 B. $0.14 C. $0.16
Most modern UNIX versions store the passwords associated with a user account in a Select one: a. BitLocker b. Shadow file c. Password file d. Active Directory d
If your last date was in 2017, it’s 2020 how many years has it been ?
Write the expression that is equivalent to 2z + 2z + 2z
75 percent of 60 is the same as 90 percent of what number
Which one would be expected to happen? If one of the buffers that contribute to pH stability in human blood is carbonic acid (H2CO3). Carbonic acid is a weak ac
Should I Add Color?? Yes or No
What conclusion is a reader MOST LIKELY to make about the author of this passage? A) that the author thinks wind energy is probably not the best renewable energ
buy/be/a/will/we/car/loan/with/able/bank/a/to word order​