jaelynns5
jaelynns5 jaelynns5
  • 01-10-2021
  • Mathematics
contestada

A farm lets you pick 4 pints of raspberries for $12.00 How much dollars for 1 pint?


No websites pls

Respuesta :

25villanueva94
25villanueva94 25villanueva94
  • 01-10-2021

Answer:

$3

Step-by-step explanation:

You know this because 12 divided by 4 is 3.

Answer Link

Otras preguntas

Dora goes to a store and buys a phone originally priced at $45. The store is running a discount of 18%. What is the price of the phone after the discount?​
How does ((x) = 4 • 6^x change over the interval from x=2 to x=3
7 10 points Item at position 7 How far back does American Indian history date? How far back does American Indian history date? End history Prehistory, before it
What values did the 1960s counterculture hold? Check all of the boxes that apply. obeying laws free expression communal living questioning authority respecting
What is meant by Self motivation​
give a short introduction of seasonal vegetable cultivation​
Anthony buys a bag of oranges for $5.79. He pays with a $10 bill. How much change does Anthony receive?
help me please look at the picture below
I'm writing a persuasive speech about "The Hunger Games" convincing the audience that this novel relates to today. I can't think of a rhetorical question to con
What is the domain The range The x intercept The y intercept The vertex minimum value axis of symmetry Open up or down?