frankidavis421
frankidavis421
02-09-2021
Mathematics
contestada
better value for 15.3 ounce cereal
Respuesta :
tallabtall123
tallabtall123
02-09-2021
In the second case you have $4.59 per 20 ounces
Thus take 4.59 / 20 and you get $0.2295 per ounce or almost 23 cents per ounce
Hope it helps
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 63+ )
Otras preguntas
It is impossible to read the pages of a book without really comprehending the material.
How did Congress respond to the September 11, 2001, terrorist attacks? by declaring war on Afghanistan by reducing funding for the CIA by strengthening econo
The feeling or atmosphere of a poem or story is the... tone mood setting plot
In what year did an armistice formally end fighting on the korean peninsula, though a peace treaty has never been signed?
i really cant understand this PLEASE HELP
Which was a major concern for southern farmers of the Colonial era when choosing land to settle and cultivate?
1. How would you tell someone you just began something? a) Acabo de empezar b) Acabas de terminar c) Acabamos de dar d) Acabais de durar 2. Which word Best com
Which inequality models the situation, given that d represents distance? The recommended amount of space between fence posts is greater than 6 ft. A. 6d < 0
Which definition of the term secession is correct? A. authority to legally inherit property B. withdrawal from membership in a union C. compliance with
Which of the following meets the R expectations for the RACES model using the following prompt: Why is English the best class in high school? A. Why is English