justasking88 justasking88
  • 01-09-2021
  • Mathematics
contestada

Sarah bought 3 pounds of grapes for $2.25. Dan bought 4 pounds of grapes for $3.00. Answers- y=3/4x. y=2x. y=3x. y=1/3x

Respuesta :

oakleyhaskell
oakleyhaskell oakleyhaskell
  • 01-09-2021
The answer is y=3/4x
Answer Link

Otras preguntas

ethics nothing to do our personal and social lives true or false​
Gross weight placed on highway by wheels of one axle: a) Axial Load b) Axle Weight c) Tandem Axle d) Wheelbase
How could you determine the conductivity of a piece of material? a) Observe its color b) Smell it c) See which piece conducts an electric current d) Measure its
HELP!! DUE TODAY!! Which of the following is NOT a characteristic of all countries? A. territory B. population C. economy D. sovereignty E. government
Situations that would contraindicate the administration is nitroglycerin
FILL IN THE BLANK: My friends _______(go) camping every summer
genetate two equivalent fractions for the fraction 7/8​
Summarize how helicase and dna polymerase work together in dna replication.
Create a math problem using 1/4 divided by 2 draw a picture . then solve and check.​
Help me find the answer please for both questions 3 and 4 please give the correct answer I will give brainless or many points I need the answer for my math home